Osłona nosa

Osłona nosa THE 7 SUMMITS chroni nos przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce, mróz czy wiatr, podczas wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Do użytku całorocznego razem z okularami.

DLA KOGO
JAK TO DZIAŁA
JAK UŻYWAĆ
CZY WIESZ, ŻE…
SKŁAD

Osłona nosa THE 7 SUMMITS to produkt dedykowany osobom spędzającym aktywnie czas na świeżym powietrzu, chcącym ochronić swój nos przed słońcem, mrozem czy wiatrem. To doskonały wybór dla ludzi przebywających w górach, nad morzem, spędzających dużo czasu na wodzie, w rejonach równikowych lub na śniegu. Będzie ona równie skuteczna podczas turystyki pieszej, jazdy na rowerze, trekkingu, wyprawy wysokogórskiej, pracy w ogrodzie lub każdej innej aktywności outdoorowej gdzie słońce lub zimno są intensywne, a nos potrzebuje ochrony.

Osłona nosa THE 7 SUMMITS zapobiega niekorzystnym zmianom wywołanym przez promieniowanie słoneczne, zapewniając całoroczną, bardzo intensywną ochronę przed promieniowaniem optycznym oraz niewielkimi czynnikami mechanicznymi dla skóry wymagającej szczególnego zabezpieczenia. Osłonka chroni przed powstawaniem podrażnień i oparzeń, wywołanych ekspozycją na słońce. Tworzy ona ekran, redukujący przepływ szerokiego spektrum szkodliwych promieni słonecznych, docierających w głąb skóry – w tym promieniowania UVA i UVB. Skuteczność ochrony przed promieniowaniem UV potwierdzona została przez niezależne laboratorium nadaniem najwyższego możliwego wskaźnika barierowości UPF 50+.

Izolacja, jaką daje osłona na nos THE 7 SUMMITS w zimnym klimacie, pomaga także zmniejszyć ryzyko odmrożenia twarzy. Dochodzi do niego przede wszystkim zimą i podczas wyjazdów do miejsc o niskiej temperaturze. Nos, podobnie jak uszy, palce, policzki czy broda, należy do najbardziej podatnych na odmrożenia części ciała. Dlatego trzeba pamiętać, aby odpowiednio go chronić. Zakrywanie go szalikiem lub chustą nie jest najlepszym pomysłem, bo krople osiadające na nim mogą prowadzić do odmrożeń. Z tego względu ochrona nosa w postaci osłony jest najlepszą i najbezpieczniejszą opcją.

Osłona nosa THE 7 SUMMITS jest produktem przeznaczonym do wielokrotnego użycia z okularami. Dostępna jest w jednym, uniwersalnym rozmiarze i pasuje do większości typów okularów. Jej stosowanie jest bardzo proste. Aby zamontować osłonę, należy owinąć wbudowany pasek wokół mostka okularów i zabezpieczyć zapięciem na rzep. Zakres pokrycia nosa przez produkt regulowany jest sposobem zapięcia rzepa. Dzięki temu dopasowanie osłony do budowy anatomicznej i własnych potrzeb jest niezwykle proste i szybkie.

Osłona nosa THE 7 SUMMITS dostępna jest w kolorach: czarnym, białym, czerwonym i szarym. Wybierz kolor, który pasuje do Twoich okularów lub całkowicie odmień ich wygląd za pomocą kontrastowego odcienia. Możesz też zamówić kilka kolorów noska, aby zmniejszyć koszt dostawy – przy zamówieniach powyżej 160 zł dostawa jest darmowa.

▲ Wraz ze wzrostem wysokości o każde 1000 metrów rośnie o 15% natężenie promieniowania ultrafioletowego (UVA i UVB). Dlatego też przebywając w górach czy na wyżynach narażamy się na wyższą dawkę promieniowania UV, niż przebywając nad poziomem morza. To główny powód, dla którego konieczne jest stosowanie okularów oraz osłon w tych rejonach.
▲ Zjawisko odbicia promieniowania UV od powierzchni powoduje zwiększenie rzeczywistej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Śnieg i lód odbijają 85% promieni słonecznych, a woda 20%. Oznacza to większe ryzyko oparzeń, dlatego zalecana jest osłona na nos przed słońcem.

Materiał:

100% poliester – wkładka wewnętrzna noska
100% pianka PE/EVA – powłoka zewnętrzna osłony nosa
100% nylon – rzep do zapinania osłonki po wcześniejszym jej owinięciu wokół mostka okularów 

Osłona nosa THE 7 SUMMITS to produkt polski wykonany wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. 

Czy osłona przeciwsłoneczna na nos jest dla mnie?

Interesuje Cię ochrona przeciwsłoneczna nosa? Zastanawiasz się, czy osłona przeciwsłoneczna na nos jest dla Ciebie? Jak najbardziej, jeśli tylko chcesz chronić swoją skórę przed promieniowaniem optycznym czy niewielkimi czynnikami mechanicznymi i pogodowymi. Jeśli kochasz spędzać czas na świeżym powietrzu, ten produkt jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, w jakich sytuacjach osłona nosa przed słońcem przyda Ci się szczególnie.

WIĘCEJ

Z czego wykonana jest osłona na nos do okularów?

Osłona nosa do okularów wykonana jest z miękkiego i miłego w dotyku materiału (pianka PE/EVA), który zapewnia łatwe dopasowanie do kształtu nosa i co najważniejsze – najwyższą możliwą barierowość na poziomie UPF 50+. Oznacza to znakomitą ochronę przeciwsłoneczną dla Twojego nosa, zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Dzięki oddychającej wkładce wewnętrznej i zaprojektowanemu systemowi wętylacji skóra Twojego nos cały czas będzie oddychać podczas gdy Ty będziesz mógł się w pełni oddać swoim pasjom.  

Czy osłona na nos będzie pasowała do moich okularów?

Osłona na nos może być przymocowana zarówno do okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych.  Dzięki temu łatwo w każdej sytuacji zapewnisz swoim oczom i wrażliwej skórze twarzy ochronę przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi oraz czynnikami mechanicznymi. Pasuje ona do większości okularów dostępnych na rynku a jej montaż jest bardzo prosty. Do okularów osłonę nosa zamocujesz za pomocą paska zapinanego na mocny rzep. Sprawia to, że produkt pozostanie na swoim miejscu nawet podczas niesprzyjającej pogody czy wyczerpującej górskiej wędrówki. Warta podkreślenia jest również wygoda produktu. Ze względu na niewielkie rozmiary oraz miękki materiał, z jakiego jest wykonana osłona nosa do okularów, nie przeszkadza ona podczas żadnej aktywności fizycznej.

Co oznacza, że osłona nosa przed słońcem posiada wskaźnik UPF 50+?

UPF (ang. Ultraviolet Protection Factor) to wskaźnik poziomu ochrony przeciwsłonecznej zapewnianej przez tkaninę. W odróżnieniu od wskaźnika SPF (ang. Sun Protection Factor), który dotyczy jedynie promieniowania UVB, wskaźnik UPF wskazuje stopień ochrony zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB.

WIĘCEJ

Po co chronić nos przed mrozem i wiatrem?

Zimowa aktywność w górach, to prawdziwe wyzwanie dla skóry. Najwięcej problemów sprawia odpowiednie zabezpieczenie policzków, brody i nosa, ponieważ całkowite osłonięcie ich odzieżą jest trudne, niewygodne, a często wręcz niemożliwe. Nos jest najbardziej wysuniętą częścią twarzy, przez co jest narażony na odmrożenia. W tym przypadku stosowanie kremów może okazać się niewystarczające, dlatego warto wyposażyć się w specjalistyczną osłonę nosa, którą zamontujesz do okularów. 

WIĘCEJ

Czy osłona nosa do okularów sprawdzi się podczas wypraw wysokogórskich?

Osłona nosa do okularów od THE 7 SUMMITS stworzona została z myślą aby wytrzymała ekstremalne warunki wysokogórskie takie jak: silna ekspozycja na słońce na wysokościach do 8000 m n.p.m., poruszanie się w terenach lodowcowych, zamiecie śnieżne, temperatury +50°C / -30°C czy porywisty wiatr. Dzięki temu skóra Twojego nosa chroniona jest zarówno przed słońcem, mrozem, jak  i wiatrem co oznacza zmniejszenie ryzyka silnych poparzeń słonecznych i odmrożenia nosa.

WIĘCEJ

Z czego wykonana została osłona nosa do okularów?

Osłona nosa do okularów od THE 7 SUMMITS to produkt premium. Oznacza to, że kupując go u nas masz pewność jego polskiego pochodzenia i wykonania z najwyższej jakości materiałów.

WIĘCEJ

Osłona nosa przed słońcem, osłona nosa do okularów, nosek przeciwsłoneczny, osłona do okularów a może osłonka?

Osłona nosa nie jedno ma imię. W obiegu potocznym funkcjonuje wiele nazw określający ten produkt. Możesz się spotkać między innymi z takimi określeniami jak: osłona nosa przed słońcem, osłona nosa do okularów, osłona na nos do okularów, osłona na nos przed słońcem,  ochrona nosa przed słońcem, ochraniacz nosa, osłona przeciwsłoneczna do okularów, osłona przeciwsłoneczna na nos, ochrona przeciwsłoneczna nosa, osłonka do okularów, nosek do okularów. Pamiętaj, że wszystkie one oznaczają jeden i ten sam produkt.