Osłona nosa THE 7 SUMMITS – skuteczna ochrona przed słońcem, wiatrem i mrozem

 

THE 7 SUMMITS wprowadza na polski rynek specjalistyczne rozwiązanie, służące do ochrony nosa przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce, mróz czy wiatr. Skorzystają z niego zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści wszelkich aktywności outdoorowych.

 

Jak to działa

Osłona nosa THE 7 SUMMITS to rozwiązanie, które umożliwia skuteczną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce, mróz i wiatr. Jest ono dedykowane przede wszystkim osobom odbywającym górskie wyprawy, spędzających dużo czasu nad wodą lub na śniegu. Produkt ten sprawdzi się także podczas turystyki pieszej, jazdy na rowerze, pracy w ogrodzie oraz każdej innej aktywności na świeżym powietrzu, podczas której nos jest narażony na niekorzystne działanie słońca, zimna lub wiatru. Możliwości wszechstronnego wykorzystania sprawiają, że nosek może być stosowany przez cały rok. 

 

Osłona nosa THE 7 SUMMIS

 

Osłona nosa zapobiega przede wszystkim niekorzystnym zmianom, wywołanym przez oddziaływanie na skórę promieniowania słonecznego. Tworzy ona ekran, redukujący przepływ szerokiego spektrum szkodliwych promieni, docierających w głąb skóry – w tym promieniowania UVA i UVB. Dlatego skutecznie przeciwdziała powstawaniu oparzeń słonecznych i podrażnień wywołanych ekspozycją na słońce. Skuteczność ochrony przed promieniowaniem UV została potwierdzona przez niezależne laboratorium nadaniem najwyższego możliwego wskaźnika ochrony przed promieniami UV dla odzieży – UPF 50+. 

Wskaźnik UPF 50+

 

Z kolei ochrona, jaką zapewnia osłona nosa THE 7 SUMMITS w zimnym klimacie, zmniejsza ryzyko wystąpienia odmrożenia. Dochodzi do niego przede wszystkim zimą, pod wpływem niskiej temperatury oraz wiatru. Nos, podobnie jak uszy, palce, policzki czy broda, należy do części ciała, które są najbardziej podatne na odmrożenia.

 

Osłona nosa przed zimnem i odmrożeniami

 

Jak używać

Osłona nosa THE 7 SUMMITS to produkt wielokrotnego użytku. Jest dostępny w uniwersalnym rozmiarze i pasuje do większości typów okularów. Mocowanie jest bardzo proste – należy owinąć wbudowany pasek wokół mostka okularów i zabezpieczyć zapięciem na rzep. Zakres pokrycia nosa regulowany jest sposobem zapięcia rzepa.

 

Dostępne kolory i cena

Osłona nosa THE 7 SUMMITS dostępna jest w kolorach czarnym, białym, czerwonym i szarym. Sugerowana cena osłony, niezależnie od jej koloru, to 44,50 zł. 

OSTATNIE
WPISY

Wiatr i mróz w górach. Jak skutecznie chronić przed nimi skórę?

03 / 10 / 2020

▲ THE 7 SUMMITS – Born to explore

01 / 05 / 2020