▲ THE 7 SUMMITS – Born to explore

 

Nowa outdoorowa marka dla ludzi aktywnych – THE 7 SUMMITS, obrała sobie konkretną misję – jest nią pomaganie w zdobywaniu najwyższych gór świata zarówno profesjonalistom, jak i entuzjastom. Swój cel chce osiągnąć poprzez tworzenie zaawansowanych rozwiązań, które będą charakteryzowały się wysoką jakością i niezawodnością.

Nazwa THE 7 SUMMITS wywodzi się od terminu, używanego do określenia najwyższych górskich szczytów wszystkich siedmiu kontynentów świata. W Polsce funkcjonuje odpowiednik tej międzynarodowej nazwy i jest nim Korona Ziemi. Wśród pasjonatów gór bardzo szybko popularnie stało się zdobywanie jej poszczególnych szczytów. Pierwszym zdobywcą wszystkich siedmiu gór był Richard Bass, który jest jednocześnie autorem tego określenia. Wśród 26 Polaków, którzy dokonali tego wyczynu, można wymienić Leszka Cichego, Monikę Witkowską oraz Martynę Wojciechowską.

 

Korona Ziemi 

Koronę Ziemi tworzą następujące szczyty:

▲  Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) – Afryka
▲  Aconcagua (6961 m n.p.m.) – Ameryka Południowa
▲  Elbrus (5642 m n.p.m.) – Europa
▲  Denali (6190 m n.p.m.) – Ameryka Północna
▲  Piramida Carstensz (4884 m n.p.m.) – Australia i Oceania
▲  Vinson (4892 m n.p.m.) – Antarktyda
▲  Everest (8848 m n.p.m.) – Azja

THE 7 SUMMITS jest marką outdoorową dla ludzi aktywnych, chcących obcować z naturą, sprawdzić się w trudnych warunkach, lubiących stawiać sobie ambitne cele, a przede wszystkim realizować własne marzenia. Ich pasją są góry, sport, podróże, bieganie oraz rekreacja na świeżym powietrzu.

 

Pierwszy produkt i Ambasadorzy

Pierwszy produkt marki THE 7 SUMMITS to osłona nosa, która jest przeznaczona dla ludzi przebywających w górach, spędzających dużo czasu nad wodą lub na śniegu. Nasłonecznienie jest większe w każdym z tych środowisk. Osłona nosa będzie równie skuteczna podczas turystyki pieszej, jazdy na rowerze, pracy w ogrodzie lub każdej innej aktywności na świeżym powietrzu, gdzie nos potrzebuje ochrony przed słońcem, zimnem lub wiatrem. 

Osłona nosa THE 7 SUMMITS do outdooru, w góry, na trekking czy rower

Osłona nosa THE 7 SUMMITS zapewnia ochronę przed słońcem (UPF 50+), wiatrem i mrozem. Świetna do outdooru, w góry, na trekking czy rower.

 

THE 7 SUMMITS podczas promocji swojego pierwszego produktu będzie współpracować z Ryszardem Pawłowskim oraz Moniką Witkowską. Ryszard Pawłowski to uznany polski taternik, alpinista i himalaista, pięciokrotny zdobywca Mount Everestu i jeden z najbardziej doświadczonych przewodników wysokogórskich na świecie. Z kolei Monika Witkowska jest polską podróżniczką, pierwszą osobą, która opłynęła jachtem Czukotkę, zdobywczynią Korony Ziemi oraz autorką kilkunastu książek, poświęconych podróżom. 

Wybór ambasadorów nie był przypadkowy – doceniamy i podziwiamy wkład, jaki Ryszard Pawłowski włożył w rozwój alpinizmu i himalaizmu oraz podobnie jak on wyznajemy wartości takie jak determinacja, bezpieczeństwo i poświęcenie. Cenimy Monikę Witkowską przede wszystkim ze względu na jej pasję do podróży i wytrwałość w dążeniu do celu. Jej wielomiesięczne rejsy wymagały silnej woli, determinacji i ogromnej wytrwałości.

OSTATNIE
WPISY

Wiatr i mróz w górach. Jak skutecznie chronić przed nimi skórę?

03 / 10 / 2020

▲ THE 7 SUMMITS – Born to explore

01 / 05 / 2020